Sıkça Sorulan Sorular

Genel
Paketlerin içinde seçtiğiniz tariflerde size yardımcı olacak tüm malzemeler bulunmaktadır. Paketlerin içinde yalnızca yağ, bıçak ve tava bulunmayacaktır.
Kutunuzun içinde malzemelerle birlikte yapılışı sizler için kolay hale getirecek tarifler de yer alacak.
Mutfak araç-gereçleri (tencere, tava, bıçak gibi..) ve her mutfakta bulunan tuz ve yağ dışında, ihtiyacınız olan tüm malzemeler size gönderilecektir. 
Teslimat bölgeleri hafta içi ve hafta sonu farklılık göstermektedir. Teslimat bölgeleri kısmında detaylı bilgi yer almaktadır. Teslimat saatleri hafta içi 17:00 - 20:00 arasında hafta sonu ise 12:00 - 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.
Yemek yapmayı bilmeseniz bile; adım adım anlatılmış, pratik tariflerimiz sayesinde yemeğinizi keyif alarak yapabilirsiniz. Her hafta yeni teknikler öğrenecek ve kısa sürede yemek yapma bilginizin nasıl ilerlediğine tanık olacaksınız.
Tarifler dahilinde bulunan malzemeleri, sadece kullanacağınız miktarlarda paketleyip size iletiyoruz. Tüm malzemeleri marketten tek tek satın almanız durumunda sepet tutarınız, bir haftalık Kutu Mutfak paket tutarından daha yüksek olacaktır.
Müşteri hizmetleri ile destek@kutumutfak.com e-mail adresi üzerinden ve 0532-276-2751 nolu numarayı arayarak iletişime geçebilirsiniz..
Teslimat bilgileri aşamasında, arkadaşınızın adres ve iletişim bilgilerini bizimle paylaşmanız durumunda, Kutu Mutfak paketi arkadaşınıza teslim edilecektir.
En fazla 4 adet tarif siparişi verebilir ve dilediğiniz kadar market alışverişi yapabilirsiniz.
Paketlemede kullandığımız tüm malzemeler gıda paketleme yönetmeliklerine uygun ve geri dönüşümlüdür. Mahallenizde bulunan geri dönüşüm kutularına gönül rahatlığı ile atabilirsiniz. Ice-packleri tekrar kullanabilirsiniz.
Seçtiğiniz teslimat saatinden 6 saat öncesine kadar iptal hakkınız bulunmaktadır. İptali telefon numarasından arayarak ve mail atarak gerçekleştirebilirsiniz.
Kutu Mutfak, ödeme altyapı sağlayıcısı olarak Iyzico hizmetinden yararlanılmaktadır. 
www.kutumutfak.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Genel Bilgilerim bölümünden düzenleme yapabilirsiniz.
www.kutumutfak.com’ a üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım sayfanızdaki Siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz.
Teslimatlarımız 175 TL üzeri siparişlerde ücretsizdir. 175 TL altındaki sipariş paketlerine artı 9.90TL kargo ücreti yansıtılmaktadır.
Şimdilik sadece İstanbul’da hizmet veriyoruz. Teslimat bölgeleri kısmında detaylar yer almaktadır.
Teslimat bölgelerinde belirtilen tüm semtlere (ev- işyeri) teslimat yapılmaktadır.
Haftanın her günü teslimat yapılmaktadır.
Sipariş sırasında seçtiğiniz gün ve saat aralığında paketiniz adresinizde size teslim edilir.
Yoğun trafik ve hava şartları nedeniyle yaşanacak aksaklıklarda önceden bilgilendirileceksiniz.
Paket içinde bulunan gıda malzemeleri, günlük olarak tedarik edilir ve depolanmaz.
Teslimat tarihi ve adresinde yapacağınız değişiklikler için bize Canlı Destek hattı 0532-276-2751 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Tüm tarifler pratik ve herkes tarafından kolayca uygulanabilir şekilde hazırlanmıştır. Amacımız tarifi yapmaya başladığınız andan en fazla 40 dakika sonra sizleri sofraya oturtabilmektir.
Tariflerimiz her hafta yenilenmektedir. 4 kategoriden oluşan haftalık menülerin her birinin içinde 3 adet farklı tarif yer almaktadır. Yani her hafta 12 farklı tarif web-sitede yer alacaktır.
Tarifleri 1 hafta içerisinde yapmanızı ve malzemeleri tüketmenizi öneririz.
Vejetaryen paket seçeneğimiz mevcuttur. Vegan seçeneklere de değişik aralıklarla sitemizde yer vermeye çalışacağız.
Şu an için glutensiz paket seçeneğimiz bulunmuyor. Böyle bir talebiniz var ise lütfen bizimle destek@kutumutfak.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.